Muzika – ne tik fonas, bet ir magiškas pasaulis, kupinas netikėtumų. Sužinokite įdomių faktų, kurie pravers pokalbyje su draugais ar tiesiog padidins jūsų muzikinę erudiciją!
Širdies ritmas pagal muziką:
Ar žinojote, kad jūsų širdis prisitaiko prie muzikos ritmo? Įsivaizduokite – lėta melodija nuramina, o energingas ritmas pagreitina širdies plakimą!
Gitaros kūrėjas, nemokantis groti:
Leo Fenderis, sukūręs legendines gitaras „Telecaster“ ir „Stratocaster“, pats net nemokėjo jomis groti! Įrodymas, kad genialumas slypi ne tik praktikoje.
Koncertas, trunkantis 639 metus:
2001 m. Vokietijoje prasidėjo ilgiausias koncertas istorijoje, kuris baigsis tik 2640 m.! Klausytojams tenka ilgai laukti akordų kaitos, bet kantrybė apsimoka!
Elvis Presley – be savo dainų:
Rokenrolo karalius Elvis Presley pats neparašė nė vienos savo dainos! Tai įrodo, kad talentas slypi ne tik kūryboje, bet ir charizmoje bei atlikimo meistriškumu.
Muzika ir alkoholis:
Garsi muzika gali paskatinti norą greičiau ir daugiau gerti. Tad vakarėlyje nepamirškite saiko!
Įkyrios dainos – „ausų kirminai“:
Ar kada nors į galvą įstrigo melodija, kurią visą laiką niūniuojate? Anglų kalboje tai vadinama „earworm“ – pažodžiui „ausų kirminas“.
Greičiausias reperis:
Reperio NoClue rekordas – 723 žodžiai per 51 sekundę! Įsivaizduokite, kiek minčių per tą laiką galima sudėti į rimus!
Muzika ir dopaminas:
Muzika gali mus padaryti laimingesnius, nes aktyvina smegenų dalį, kuri gamina malonumo hormoną dopaminą. Tad paklausykite mėgstamos dainos ir pajuskite laimės pliūpsnį!
„Metallica“ – visur, kur įmanoma:
„Metallica“ – pirmoji ir vienintelė grupė, grojusi visuose septyniuose žemynuose! Net Antarktidoje ledo luitai drebėjo nuo jų muzikos!
Muzika prieš piratus:
Britanijos armija naudojo Britni Spyrs dainas, kad atbaidytų piratus Somalyje. Įrodymas, kad muzika gali būti ne tik maloni, bet ir galinga!
Muzika ir ištvermė:
Muzikos klausymasis treniruojantis gali gerokai padidinti fizinę ištvermę. Tad į sporto salę nepamirškite pasiimti gerų ausinių!
Pirmoji versija visada geriausia:
Tyrimai rodo, kad dažniausiai teikiame pirmenybę originalioms dainų versijoms, net jei jos nėra geresnės už perdirbinius. Įdomu, kodėl taip nutinka?
Muzika ir prisiminimai:
Mėgstama daina gali priminti tam tikrą gyvenimo įvykį ar žmogų. Muzika – tai tarsi laiko mašina, nukeliančia į praeities momentus.
„Happy Birthday“ – brangiausias kūrinys:
„Happy Birthday“ – žinomiausia daina pasaulyje, už kurios autorines teises kasmet gaunami milijonai dolerių. Todėl jos neišgirsite filmuose ar per televiziją – norint naudoti, reikia mokėti!
Įkvėpimas gali aplankyti bet kada:
Eminemas sukūrė ir užrašė dainą „The Real Slim Shady“ praktiškai baigęs albumą. Įrodymas, kad geriausios idėjos kartais gimsta paskutinę minutę!
Muzika ir gėlės:
Augalai mėgsta klasiką! Gėlės auga greičiau, jeigu „klausosi“ muzikos. Tad nepamirškite joms leisti mėgstamos simfonijos!
„Jingle Bells“ – ne Kalėdų daina:
Iš pradžių „Jingle Bells“ buvo skirta Padėkos dienai, o ne Kalėdoms. Įdomu, kaip ši daina tapo neatsiejama Kalėdų simboliu!
Muzika ir sąmonė:
Muzika ir mūsų sąmonė veikia viena kitą. Mėgstamas muzikos žanras atspindi tai, kaip suvokiame pasaulį ir save.
Roko žvaigždžių tragiškas likimas:
Tyrimai rodo, kad roko žvaigždės dažnai miršta jaunos. Vidutiniškai jos iškeliauja iš šio pasaulio 25 metais anksčiau nei vidutinis žmogus.
„Happy Birthday“ – su gimtadieniu ar labas rytas?:
Pirmojoje „Happy Birthday“ versijoje vietoj „su gimtadieniu“ buvo žodžiai „labas rytas“. Įdomu, kaip ši daina keitėsi laikui bėgant.
Muzika prieš diktatorių:
JAV kariškiai leido AC/DC dainas priešais Panamos diktatoriaus M. Norjegos slėptuvę. Įrodymas, kad muzika gali būti ne tik pramoga, bet ir ginklu.
Muzikantai – ne turtuoliai:
Didžioji dalis muzikantų uždarbio atitenka prodiuseriams. Nuo parduotos muzikos tūkstančio dolerių muzikantas vidutiniškai gauna tik 23 dolerius.
Karvės ir muzika:
Karvės duoda daugiau pieno, jeigu klausosi raminančios muzikos. Įrodymas, kad muzika teigiamai veikia ne tik žmones, bet ir gyvūnus.
Natos nebūtinos:
Galima kurti gerą muziką net nemokant muzikos rašto. Nė vienas iš bitlų nepažinojo natų!
Atpažinimo efektas:
Žmonės labiau vertina jau žinomą muziką. Dažnai teikiame pirmenybę dainoms, kurias jau girdėjome, net jei jos nėra geresnės už naujas.
Atraskite savo muziką:
Jei manote, kad nemėgstate muzikos, tai reiškia, kad dar neatradote savo stiliaus. Nebijokite eksperimentuoti ir atrasti naujų muzikinių horizontų!
Muzika – tai ne tik garsai, tai – visas pasaulis, kupinas įdomybių ir netikėtumų. Pasinerkite į šį pasaulį ir atraskite muzikos magiją!
Parašykite komentarą