Eurovizija 2015

eurovizija-20152015 metų Eurovizijos dainų konkursas vyksta Austrijos sostinėje – Vienoje. Šiais metais konkurse dalyvauja net 40 šalių iš Europos, Azijos (Izraelis), Australijos žemynų.

Po dviejų konkurso pusfinalių paaiškėjo, jog Eurovizijos finale šeštadienį (gegužės 23 dieną) varžysis šios šalys:

  • Iš pirmojo pusfinalio – Rusija, Estija, Belgija, Gruzija, Vengrija, Serbija, Armėnija, Rumunija, Graikija, Albanija.
  • Iš antrojo pusfinalio – Lietuva, Lenkija, Slovėnija, Švedija, Norvegija, Juodkalnija, Kipras, Azerbaidžanas, Latvija, Izraelis.

Bei dar septynios valstybės, kurioms vieta finale jau buvo užtikrinta prieš konkursą – Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Jungtinė karalystė, Austrija (šeimininkai) bei Australija. Nors pastarojo šalis toli gražu nepriklauso Europos žemynui, tačiau už parodytą didelį dėmesį šiam Europiniam muzikos konkursui galų gale buvo leista dalyvauti ir Australijos atstovams.

lithuania-eurovision-2015Galime pasidžiaugti, kad šiame Eurovizijos finale po metų pertraukos išvysime ir Lietuvos atstovus, Moniką Linkytę ir Vaidą Baumilą. Kurią vietą mūsų dainininkai užėmė antrajame pusfinalyje sužinosime tik kai pasibaigs konkursas, tačiau šiai dienai tai ne taip ir svarbu. Svarbiausia, kad Lietuva bus pagrindiniame Eurovizijos renginyje, kuris pritraukia didžiausią žiūrovų auditoriją.

Kas laimės Euroviziją 2015? Į ši klausimą atsakyti sudėtinga. Favoritų yra ne vienas. Šiai dienai galime tik įvardinti populiariausią eurovizijos dainą internete. Tai Italijos atstovų, kuriems pergalę pranašauja ir lažybų bendrovės.

Belaukiant finalo siūlome pasižiūrėti Lietuvos atstovų sėkmingą pasirodymą pusfinalio renginyje.

Įžanga – Lietuvos atvirukas

Dainos „This Time” atlikimas

2015 metų Eurovizijos finalą tiesiogiai transliuot Lietuvos televizija (LRT). Tiesioginės transliacijos pradžia – 22:00 valandą.

One thought on “Eurovizija 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *