VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ prisijungė prie „Design Factory Global Network“ tinklo

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“ rugsėjo mėn. gavo kvietimą prisijungti prie „Design Factory Global Network“ (DFGN) tinklo. Tai – pasaulinis tinklas, buriantis universitetų ir mokslinių tyrimų organizacijų inovacijų centrus.

Šis tinklas, įkurtas Suomijos Aalto universiteto, turi daugiau nei 30 narių visame pasaulyje – pradedant nuo Šanchajaus (Kinija), Sidnėjaus (Australija) iki Seulo (Pietų Korėja), Niujorko (JAV), San Paulo (Brazilija) bei kitų miestų Europoje (Tartu, Porto, Ryga) ir kituose žemynuose.

„DFGN išskirtinis tuo, kad buria įvairius universitetų ir mokslinių tyrimų inovacijų centrus visame pasaulyje. Visi šie centrai yra skirtingi, išsidėstę per kelis žemynus, bet šio tinklo narius sieja noras bendrai kurti, keisti nusistovėjusį požiūrį į mokslą ir mokymąsi. Taip pat – tvirtas įsitikinimas, kad tarpdiscipliniškumas yra pagrindinis kelias, lydintis į sėkmę tiek pavienius žmones, tiek visuomenę”, – teigia VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ direktorius dr. Adas Meškėnas.

„Design Factory Global Network“ tinklas – kuo jis išskirtinis?

„VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ prisijungimas prie DFGN tarptautinio tinklo parodo ne tik centro norą augti, tobulėti ir mokytis iš kitų tinklo narių, bet ir koreliuoja su universiteto planais stiprinti tarptautinį įvaizdį ir auginti partnerystes tarptautinėje erdvėje,“ – teigia VILNIUS TECH Strateginės partnerystės prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė.

Prorektorė pabrėžia, kad galimybė pasakoti apie VILNIUS TECH Australijos, Azijos, Amerikos, Europos universitetų atstovams, supažindinti juos su universitetu – puiki galimybė ir gera erdvė pasidalinti sukaupta gerąją praktika ir įgūdžiais su kitais universitetais ir mokslo centrais.  

DFGN tinklo narius vienija darbas su studentais, produkto dizaino, skaitmeninės kūrybos veiklos. Pagrindinė DFGN tinklo misija – pasitelkiant problemų sprendimo metodiką ir vieningą kūrėjų kultūrą, kurti radikalius pokyčius mokymosi ir tyrimų pasaulyje.

DFGN tinklo komunikacijos ir bendruomenės projektų vadovė Marthe Dehli sako, kad iš žmonių komandos, sukūrusios „NanoJesus“, ji gali tikėtis bet ko.

„Kiekvienas mūsų tinklo narys yra savaip unikalus, todėl mes labai nekantraujame sužinoti, ką mums atskleis ir kokias unikalias specialybes mums parodys VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“, – sako M. Dehli.

„Lietuva yra šalis, turinti gilias šaknis Europos ir pasaulio istorijoje, todėl aš nekantrauju pamatyti, ką pasiūlysite ateityje. Noriu „Portalo“ kiekviename mūsų tinklo narių centre, kad galėtume bendrauti tarpusavyje!“– apie Lietuvą ir VILNIUS TECH „LinkMenų fabriką“ pasakoja DFGN tinklo atstovė.

„Įstojimas į DFGN tinklą „LinkMenų fabrikui“ yra naujo, dar neatrasto etapo pradžia. Tapimas šio tinklo dalimi pirmiausia reiškia vieną – turėsime dar daugiau išteklių ir galimybių semtis naujų idėjų ir dalintis savo sukauptomis žiniomis, bendradarbiauti kuriant naujus projektus bei bendrauti ir dirbti su panašiais į „LinkMenų fabriką“ centrais visame pasaulyje,“ – pabrėžia direktorius dr. Adas Meškėnas.

Jo teigimu, svarbiausia, jog šiame tinkle įgyta patirtis, idėjos, žinios bei kontaktai bus perduodami VILNIUS TECH studentams, universitetui ir meikeriams. Todėl tai yra tikrai svarbus pasiekimas visai kūrėjų bendruomenei.

„LinkMenų fabrikas“ prasideda atvirų durų dienos „Makers‘ Week“

M. Dehli taip pat kviečia VILNIUS TECH studentus apsilankyti „Makers‘ Week“ atvirų durų dienose ir stebėti DFGN tinklo tarptautinio festivalio renginius gyvai.

„Tikimės, kad festivalio sesijos, skirtos studentams, atskleis įvairius inovacijų ir kūrybiškumo centrų patirties panaudojimo būdus įvairiose pramonės šakose ir vaidmenyse, įkvėps ir paskatins studentus tęsti savo kūrybinę kelionę,“ – teigia M. Dehli.

Jau kitą savaitę – spalio 4–7 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“ kviečia visus studentus, universiteto bendruomenę ir meikerius į svečius. Užsiregistravusių svečių „Makers‘ Week“ atvirų durų dienose laukia įvairi ir meikeriška programa – nuo interaktyvių ekskursijų po „LinkMenų fabriką“ ir jo cechus, iki instruktažų sesijų, filmų kūrimo festivalio „Odisėja72” filmų peržiūrų, interaktyvių paskaitų ir „Design Factory Global Network“ tarptautinio tinklo festivalio renginių, tiesiogiai transliuojamų iš viso pasaulio.

„Pagrindinis atvirų durų dienų tikslas – pakviesti užsukti į svečius mūsų studentus ir meikerius, supažindinti naujus studentus su „LinkMenų fabriku“ ir jo galimybėmis bei pakviesti bendruomenę prisijungti prie „Design Factory Global Network“ (DFGN) tarptautinio tinklo festivalio renginių. Būtent prie šio tarptautinio tinklo, vienijančio inovacijų centrus visame pasaulyje, šį rudenį prisijungė ir VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“, – teigia VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ direktorius dr. A. Meškėnas.

Registracija į VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ atvirų durų dienas „Makers‘ Week“ rasite čia

Renginio naujienos ir renginių tvarkaraštis čia

Daugiau apie „Design Factory Global Network“ tinklą galite sužinoti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *