M-1 – pirmoji ir populiariausia komercinė radijo stotis Lietuvoje. Įkurta dar sovietiniu laikotarpiu – 1989 gruodžio 31 dieną Vilniuje. Šioje stotyje pagrinde grojami populiarūs angliški kūriniai, tuo tarpu lietuviškos dainos transliuojamos ganėtinai retai. Tokį faktą patvirtina ir M-1 populiariausių dainų TOP 40. Jame lietuviškos dainos išties retas “svečias”. Geriausiu atveju tarp TOP 40 grojamiausių radijo stoties dainų galima aptikti tik 1-2 lietuviškus kūrinius.

Žinoma, radijo stotis M-1 yra orientuota tik į populiariausią muziką, o Lietuvos dainininkai pasauliniame kontekste dažniausiai nublanksta. Tuo labiau, kad M-1 stengiasi išlaikyti lyderio poziciją Lietuvoje, todėl taiko į masinę auditoriją. Tai kas populiaru visame pasaulyje, dažniausiai sulaukia daug dėmesio ir mūsų šalyje.

Dar viena iš priežasčių, kodėl populiarioji radijo stotis groja pakankamai mažai lietuviškų kūrinių yra ta, jog Lietuvos dainininkai dažniausiai atlieka arba labai rimtas dainas arba visišką popsą. Kad patekti į M-1 muzikinius topus visų pirmą reikia išlaikyti kokybės rodiklį. Svarbu, kad lietuviška daina būtų įrašyta profesionaliai, o jos turinys nebūtų nuvalkiotas.

Pavyzdžiui šiuo metu į M-1 TOP-40 patenka dvi lietuviškos dainos. Tai Naktinių personų “Saulės kraujas” bei Dainoto Varno “Tu ne viena”. Tiek šitų kūrinių įrašas, tiek ir atlikimas – profesionalus, be priekaištų. Dainų žodžiai bei muzika taipogi skamba naujai ir unikaliai. Tad reikėtų paminėti, jog norint, kad jūsų lietuviška daina patektų į M-1 repertuarą ji turi būti įdomi, profesionali ir dvelkti naujumu 🙂

Radijo stotis “Lietus” priklauso M-1 grupei

Būtina paminėti, jog M-1 įmonės grupei priklauso dar dvi radijo stotys. Tai M-1 plius ir “Lietus”. Pastaroji radijo stotis pagrinde orientuojasi tik į lietuvišką muziką, todėl tai dar vienas faktorius, kuris lemia, jog M-1 retai groja lietuviškus kūrinius. Paprasčiausiai nenori konkuruoti su kita savo įmone. Tad į M-1 gali prasimušti tik pačios geriausios ir profesionaliausios lietuviškos dainos.

Dar keletas įdomių faktų apie radijo stotį M-1

  • Trumpinys M-1 reiškia – Muzika-1.
  • Pirmoji sugrota daina M-1 eteryje –  Queen-Radio Ga Ga (1989.12.31).
  • Pirmoji sugrota lietuviška daina M-1 eteryje – Hiperbolė–Vasara.
  • M-1 klausosi apie 15 procentų radijo stočių vartotojų. Tai populiariausia radijo stotis Lietuvoje.
  • M-1 šūkis – Gyvenkime linksmiau!.
  • M-1 reklaminis šaukinys − Čia mano radijas, čia mano muzika.
  • Žinomiausi M-1 laidų vedėjai – Mindaugas Stasiulis, Skaiva Jasevičiūtė.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas - kairėje pusėje!

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *