Muzika – meno išraiška garsu

Muzika – meno išraiška, kuri išgaunama garso pagalba. Tuo tarpu išraiškingas garsų rinkinys, kuris turi savo siužetą (kompoziciją), jau yra laikomas muzikos kūriniu. Muzika kartu su žodžiais yra įvardijama kaip daina.
Pasaulyje yra nemažai muzikos stilių ir dar daugiau muzikos grupių, kurios turi savo unikalią stilistiką. Tad iš tos gausybės kiekvienas gali atrasti jam geriausią muziką.

Gamtos garsų muzika

Paukščių čiulbėjimas, upelio čiurlenimas ir daugelis kitų ausiai malonių garsų yra pirmoji mūsų planetoje užgimusi muzika. Būtent iš gamtos garsų žmonės ir pradėjo semtis įkvėpimo ir bandė juos atkartoti.

Liaudies muzika

Taigi, žmogus pradžioje stengėsi atkartoti gamtos garsus švilpavimo pagalba, o vėliau pradėjo naudoti ir įvairius, primityvius instrumentus. Kai prie vieno žmogaus muzikinės iniciatyvos pradėjo jungtis daugiau žmonių, taip užgimė liaudies muzika.

Klasikinė muzika

Klasikinė arba instrumentinė muzika yra laikoma pirmoji profesionali muzika. Klasikinės muzikos standartai susiformavo tarp 1550–1900 metų. Klasikinė muzika yra pripažįstama, kaip itin kokybiška ar netgi geniali, pati geriausia muzika.

Popmuzika

Popmuzika arba dar kitaip populiarioji muzika yra pati paklausiausia ir populiariausia visame pasaulyje. Na juk nebe reikalo ji ir yra įvardijama, kaip populiarioji. Tai tokia muzika, kuri tinka daugeliui. Tai yra maloni ausiai ir ne per daug iššaukianti ar specifinė.

Elektroninė muzika

Elektroninė muzika užgimė dar 20 amžiaus pabaigoje, tačiau didžiausią populiarumą įgavo 21 amžiaus pradžioje. Tai yra šių laikų muzika, nes retas šiuolaikinis populiariosios muzikos kūrėjas ir išpildytojas apsieina be elektroninės muzikos elementų.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas - kairėje pusėje!

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *